سوتین

سوتین  مناسب من کدام است؟!!

امروزه بانوان محترم برای تهیه و خرید انواع سوتین مطمئناً دچار سردرگمی هستند. می پرسید چرا؟! به دلیل تنوع بسیار زیاد لباس زیر زنانه در طرح و رنگ های بسیار متفاوت. دیگر خرید کردن راحت نیست، حتی خریدن لباس زیر.

شاید در سال های نه چندان دور، فقط چند طرح مشخص و ساده از سوتین در بازار موجود و استفاده از آنها به نوعی مرسوم بود و خانمها حتی توجه زیادی به زیبایی لباس زیر نمی کردند فقط به این دلیل که در معرض دید نیست و با لباس های دیگر پوشانده می شود. اما در عصر حاضر و در سال های اخیر معادلات به کلی تغییر کرده است.

هر روز انواع و اقسام شورت و سوتین در حال طراحی و تولید، آن هم با سرعتی خیره کننده و باور نکردنی ست به گونه ای که با ورود به فروشگاه لباس زیر به جرئت می توان گفت هزاران نوع از سوتین در انواع مختلف، مثلاً سوتین فانتزی و سوتین اسفنجی همچنین دیگر انواع لباس زیر به چشم می خورد. به نظر شما در چنین فروشگاه رنگارنگی انتخاب کردن آسان است؟ قطعاً خیر.

بیایید کمی بیشتر با انواع سوتین آشنا شویم

در ابتدا بهتر است با هم مروری کنیم در انواع سوتین و ببینیم کلاً چند نوع از این لباس زیر موجود است، سپس به توضیح برخی از آنها بپردازیم تا بتوانیم بهترین سوتینها را برای استفاده انتخاب کنیم. به طور کلی سوتینها به انواع زیر تقسیم می شوند:

 • کپسول دار
 • نخی
 • فانتزی
 • اسفنجی
 • نوک تیز
 • ورزشی
 • بدون بند
 • پوش آپ
 • پرستاری یا شیردهی
 • کوچک کننده
 • معمولی
 • جکدار
 • سوتین شب یا شب عروسی

همانطور که می بینید تنوع در انواع سوتینها در حدی زیاد است که انتخاب را کمی سخت می کند. البته هر فردی می تواند با توجه به سایز و فرمِ پستان های خود، بهترین نوع را انتخاب و از آن استفاده کند. به عنوان مثال «سوتین شب یا شب عروسی» برای زمانی ست که خانم قصد دارد میل بیشتری برای همسر ایجاد کند و این کار می تواند رابطۀ عمیق تری را بین آن دو ایجاد کند. و یا برای شب عروسی با رضایت همسر می توان از این نوع لباس زیر استفاده کرد، چون پوشش کمتری برای پستان ها ایجاد می کند و بیشتر برای مجالس زنانه مناسب می باشد.

سوتین فانتزی بهترین انتخاب برای بانوان

با توجه به مشخصات و نوعِ سوتینهایی که معرفی کردیم به نظر می آید سوتین فانتزی بهترین انتخاب برای هر خانمی ست. زیرا به راحتی می توان سایز و اندازۀ آن را تنظیم کرد و آنچنان مشکل و ناراحتی خاصی برای خانمها ایجاد نمی کند. نوع فانتزی از نظر شکل و فرم و رنگ بسیار متنوع است و هر فردی می تواند بهترین نوع آن را با توجه به سلیقه و نوع پوشش خود انتخاب نماید. شاید به جرئت بتوان گفت از این نوع سوتینها بیش از ۱۰۰ها مدل روانۀ بازار شده که کمی انتخاب را دشوار می کند.

سوتین اسفنجی هم پوشش هم تغییر سایز

در گذشته های نه چندان دور شاید فقط چند مدل محدود از لباس زیر برای بانوان وجود داشت که هر خانمی با هر سایز از پستان مجبور بود از همان مدل ها استفاده کرده و در انتخاب کردن، خیلی قدرت مانور نداشت.

امروزه برای هر مشکلی در بانوان راه حلی ارائه شده که بزرگ کردن سایز پستان ها یکی از همان مشکلاتی بود که قبلاً تقریباً کاری برایش نشده بود. اما در سال های اخیر با وارد شدن مدلها و طرح های مختلف از سوتین اسفنجی این مشکل به طور کل رفع گردیده. فرض کنید خانمی دارای پستان هایی با سایز ۶۵ است و تمایل دارد پستان هایش کمی بزرگتر به نظر برسد. اینجا بهترین انتخاب برای ایشان، استفاده از سوتین اسفنجی است. زیرا با استفاده از آن، سینه ها یا همان پستان ها چند سایز بزرگتر و زیباتر به نظر می رسند. امروزه برخی دخترهای جوان و یا حتی بانوان متأهل تمایل دارند در برخی میهمانی ها با توجه به نوع پوششی که انتخاب می کنند، از پستان های بزرگ تری برخوردار بوده تا زیباتر به نظر برسند که در این شرایط می توانند از نوع اسفنجی استفاده کنند.

 بهترین انتخاب برای افزایش سایز

هنوز هم هستند خا نم هایی که برای بزرگ کردن پستان ها و رسیدن به سایز دلخواهشان به عمل جراحی رو می آورند. در این عمل جراحی که در آن پستان ها شکافته شده و در آن پروتز کار گذاشته می شود، هم درد و گرفتاری های قبل و بعد از عمل و همچنین هزینۀ این عمل تا حدی مشکل آفرین خواهد شد. اما استفاده از سوتین اسفنجی راهی بسیار ساده و سریع برای افزایش سایز است که هیچ درد و گرفتاری نیز نخواهد داشت.

سوتین اسفنجی در چه طرح هایی موجود است؟

یکی از مزیت های استفاده از این نوع سینه بند، ایجاد تصاویر و شکل های زیبا و جذاب است، مانند قلب، حالت چشم، سیبیل، و سایر شکل ها. خانمها با بستن این نوع سوتین به راحتی می توانند هر شکل و ترکیبی را از نظر ظاهری برای خود ایجاد کنند. البته طرح و نظر تولید کننده نیز در تولید کردن انواع لباس زیر اسفنجی نیز بسیار دخیل است.

فواید سوتین اسفنجی

این نوع سینه بند از مزایای بسیار زیادی برخوردار است. با آن می توانید سینه ها را بزرگتر از سایز واقعی نشان دهید. سینه ها ایستاده تر و جوان تر به نظر می آیند. پوشش کامل برای پستان ها ایجاد می شود. جریان هوا به خوبی در اطراف سینه ها حرکت خواهد کرد که این مورد می تواند پوست این ناحیه را از ابتلا به انواع بیماری های پوستی و قارچی در امان نگه دارد. البته نوع فنری آن نیز برای بسیاری از بانوان مفید و مورد استفاده است اما ممکن است استفادۀ مداوم از نوع فنردار سوتین اسفنجی به پستان ها آسیب برساند. واقعاً این همه مزیت برای تهیه و استفاده کردن از این لباس زیر کافی نیست؟!

مضرات سوتین اسفنجی

برخی می پرسند آیا استفادۀ مداوم از یک نوع سینه بند مثلاً نوع اسفنجی آن، خطرناک نیست و به سینه ها آسیب نمی رساند؟ معمولاً استفاده از این نوع سوتین ضرر خاصی ندارد. البته یکی از مواردی که در زمان استفاده از آن باید مورد نظر و توجه باشد این است که، نوع فانتزی سوتینها از بزرگتر شدن سینه ها تا اندازه ای جلوگیری می کنند. البته نوع و طرز استفاده از هر سینه بندی مضرات آن را ایجاد می کند. به عنوان مثال اگر شما از هر نوع سوتینی به صورت خیلی تنگ استفاده کنید به گونه ای که پستان ها در فشار باشند مسلم است که پس از مدتی دچار مشکلاتی خواهید شد.

برخی یافته ها نشان داده استفادۀ طولانی مدت از پستان بند تنگ می تواند عامل ایجاد سرطان سینه باشد. آن علت و عاملی که بیماری ایجاد می کند نوع و طرح سوتین نیست، بلکه طریقۀ استفاده از آنهاست که ایجاد بیماری را سبب می شود.

همچنین در زمان خرید سوتین اسفنجی باید بیشتر دقت کنید و از فروشنده حتماً بخواهید که سوتینی با مواد اولیۀ مرغوب و با کیفیت به شما داده و کیفیت آن را تضمین نماید. زیرا در برخی مدل ها و طرح ها از مواد بسیار بی کیفیت و پلاستیک ها و فوم های نامرغوب استفاده شده که همین عامل می تواند علاوه بر جلوگیری از جریان هوای مناسب در اطراف سینه ها، باعث ایجاد انواع حساسیت به آن مواد بی کیفیت و همچنین ایجاد بیماری های پوستی، قارچی و باکتریایی گردد.

دقت شما در انتخاب جنس مناسب، مرغوب و باکیفیت می تواند بهترین شرایط استفاده را با کمترین ضرر برای شما فراهم کند. این شمایید که با دقت و توجهتان جلوی ضررهای احتمالی را می گیرید.

واقعاً استفاده از سوتین اسفنجی تأثیرات مثبتی هم دارد؟!

سؤال مناسب و البته مهمی ست. باید گفت اگر زمان خرید، در انتخاب جنس مناسب و مرغوب دقت کرده و بهترین ها را خریداری نمایید حتماً می توانید از تأثیرات مثبت آن نیز بهره مند شوید. مثلاً سوتین اسفنجی مناسب می تواند بهترین شکل و بهترین حالت سینه را به پستان های شما بدهد. همچنین گردش مناسب هوا در اطراف پستان ها و جلوگیری از تعریق بیش از اندازه می تواند سلامت پوست و سینه ها را تضمین نماید. طرح های زیبای آن می تواند ظاهری زیباتر به شما داده و فرمی شکیل تر برایتان ایجاد کند. استفاده از این نوع سینه بند همان گونه که گفتیم شما را از ابتلا به انواع بیماری های سینه از جمله سرطان سینه در امان نگه می دارد. جذب رطوبت پوست و طراوت بخشی به آن نیز از دیگر مزایای استفاده از نوع اسفنجی پستان بند می باشد. همچنین کاهش فشار به سینه ها با استفاده از نوع اسفنجی می تواند بهترین و راحت ترین شکل ممکن در استفاده از سینه بند را به شما هدیه کند.

چند نوع سوتین اسفنجی در بازار موجود است؟

واقعاً پاسخ دادن به این سؤال سخت است چون هر روزه شاهد ورود طرح ها و مدل های مختلف و ترکیبی به بازار هستیم اما انواعی که هم اکنون معروفیت بیشتری داشته و بیشتر مورد استفاده  هستند از این قرارند:

 • اسفنجی فنردار
 • اسفنجی شورت توری
 • اسفنجی مجلسی

 و اما سوتین ورزشی یا اسپرت

یکی از بهترین و پرکاربردترین نوع سوتین نوع ورزشی یا اسپرت آن است. با توجه به اینکه امروزه خانمها در هر سنی به سلامتی و همچنین تناسب اندام خود به شدت اهمیت می دهند، به نظر می رسد واجب ترین چیز لازم، داشتن یک یا چند عدد سوتین ورزشی مناسب و با کیفیت در کمد لباس هایتان است.

روزانه چند ساعت ورزش می کنید؟ آیا ورزشِ شما فقط دارای حرکات نرمشی و کششی است یا دارای تحرکات و پرش های سنگین نیز هستید؟ در هر دو حالت هیچ فرقی نمی کند، چون می بایستی برای هر نوع ورزشی از سوتین اسپرت استفاده کنید. این نوع از سینه بند به خوبی پوشش لازم را ایجاد کرده و با جنس نرم و منعطف و یکپارچۀ خود، پستان های شما را محکم سرجایشان نگه داشته و از تحرک و تکان های بیش از اندازۀ سینه ها که می تواند دردهای ناراحت کننده ای ایجاد کند جلوگیری می نماید.

بهترین نوع با نرم ترین الیاف را برای خرید انتخاب کنید. شاید برای خرید جنسِ بهتر مبلغ بیشتری پرداخت کنید اما در طول زمان و همچنین در زمان استفاده از سوتین ورزشی خود، بهترین و لذت بخش ترین لحظات ورزشی خود را سپری خواهید کرد چون راحتی و نرمی خاصی را در زمان استفاده به شما هدیه می کند. نوع فنری آن نیز موجود است که با توجه به شرایط و محیط ورزشی خود اگر تمایل داشتید می توانید از این نوع نیز استفاده کنید.

سوتین تبدیل شونده

شاید اگر کسی از انواع و مدل های مختلف سوتین اطلاعی نداشته باشد با دیدن این نام تعجب کند: سوتین تبدیل شونده!. بله انواعی از سوتینها وجود دارند که شما با خرید آنها، با یک تیر چند نشان خواهید زد. استفاده از این سوتینها هم به شدت راحت و لذت بخش است و هم در شرایط مختلف می توانید ظاهر و نوع استفادۀ آن را تغییر دهید.

مثلاً تصور کنید در شرایطی هستید که نمی خواهید از فرم سادۀ آن استفاده کنید یا به میهمانی مهمی دعوت شده اید. خب الآن وقت آن است که سوتین تبدیل شونده را با کمی تغییر به یک سوتین دکلته ( بدون بند ) تبدیل کنید. ( دکلته نوعی سینه بند یا پستان بند است که بیشتر در مهمانی ها بخاطر نداشتن هیچ بندی مورد استفاده قرار می گیرد ) .

می توانید بندهایش را باز کنید یا حتی آن را تبدیل به تک بند کنید، تمامی این تغییرات را می توان بر روی «پستان بند تبدیل شونده» به راحتی و در کمتر از یک دقیقه پیاده کرد. تمامی این موارد از مزیت ها و برتری های سینه بند تبدیل شونده است.

آیا تولید سوتینهای مختلف و فروش آنها سود خوبی دارد؟

در سال های نه چندان دور به دلیل بازتر بودنِ شرایط اقتصادی و بالاتر بودن قدرت خرید، هر فردی می توانست با سرمایه گذاری بسیار اندکی، یک تولیدی کوچک لباس های زیر زنانه راه اندازی کرده و پس از تولید طرح های مختلف، آنها را در فروشگاه های مختلف، عرضه و به فروش برساند.

اما سال هاست شرایط تغییرات بزرگی کرده و دیگر به سختی می توان روی سود و زیان برخی از کارها و همچنین تولید لباس های زیر با قطعیت صحبت کرد. اما اگر تصمیم جدی برای راه اندازی چنین شغل مناسبی دارید به شما توصیه می کنیم این موارد را حتماً رعایت کرده و به شدت مراقبت نمایید:

۱- ابتدا میزان کل پولی را که می خواهید در این کار سرمایه گذاری کنید مشخص کنید. وقتی عدد نهایی مشخص شد آن وقت باید کارهای اولیه را آغاز کنید.

۲- ابزارهای لازم برای این کار را یادداشت و قیمت هر یک را مشخص کنید.

۳- میزان مواد اولیه مانند پارچه، کش، نخ، توری، قلاب، اسفنج و… همه را به مقدار مشخصی تعیین و قیمت هر یک را جزء به جزء یادداشت کنید.

۴- مکان فعالیت خود را مشخص و هزینۀ اجاره و تهیۀ آن را حتماً جویا شوید.

۵- مهم ترین نکته: از همین ابتدا و قبل از تولید و حتی قبل از راه اندازی، باید به فکر چگونگی فروش تولیدات خود باشید! صبر کنید. نه اینکه از همین الآن سفارش بگیرید، بلکه باید بدانید چگونه قرار است محصولات خود را بفروشید؟ در چه مکان هایی باید بازاریابی موفق را انجام دهید؟ چه فرد یا افرادی باید کار جذب مشتری و بازاریابی را برای شما انجام دهند؟ شیوۀ جذب خریداران و مشتری ها به چه شکلی ست؟ چه تعدادی باید در ماه تولید کنید تا بتوانید هزینه های اولیه را پوشش داده و سپس حقوقها و مزایا را توزیع و سود خود را تعیین کنید؟

همانطور که می بینید برای راه اندازی یک شغل مناسب و تولید محصولاتی مانند انواع سوتین باید به شدت و به دقت شرایط کاری و قیمت ها و قدرت خرید مردم و کشش بازار به محصولات و طرح های مختلف را بررسی و آنالیز کنید تا در نهایت بتوانید تصمیمی درست و منطقی برای راه اندازی این شغل بگیرید.

به شدت و با وسواس تمام، همۀ ریزه کاری ها را پیگیری و مشخص کنید تا بتوانید بهترین تولید و همچنین بهترین عرضه و فروش را داشته باشید. فقط با رعایت اصول صحیح می توانید یک تولیدی مناسب و موفق برای تولید انواع سوتین راه اندازی و در آن موفق شوید.

نکته آخر اینکه استفاده از انواع سوتین بستگی به شناخت خانمها از کارکرد هر کدام از آنها و شیوۀ صحیح استفاده از آن دارد. هرچند در سال های اخیر انفجار اطلاعات و کسب آموزش های مختلف در تمامی زمینه ها در حدی بوده که به نظر می رسد کمتر بانو و دختری ست که استفاده و کاربرد هر یک از این سوتینها را برای موارد خاص بلد نباشد.

فروشگاه اینترنتی همه چی تموم

نویسنده: طیب عالی

به این محتوا چند ستاره می دهید؟
Sending
User Review
4.75 (20 votes)

اشتراک گذاری:

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X