اسباب بازی فکری

هیچ محصولی یافت نشد.

بازی، یکی از ضروری ترین نیازها در دوران کودکی و لازمه رشد ذهنی و جسمی کودکان می باشد، به شرطی که متناسب با سن کودک انتخاب شود. اسباب بازی های فکری به شکل قابل توجهی بخشی از تفریحات دوران کودکی و نوجوانی ما را تشکیل می دهند. در بازی فکری چالشی وجود دارد که در عین حال سرگرم کننده هستند و فضایی امن برای ارتباط اجتماعی و فعالیت گروهی را ایجاد می کند. بازی های فکری جدید و قدیمی می تواند افراد در هر سن را دور خود جمع کند و در عین همفکری، دقت و تمرکز اقدام به حل مساله می نمایند. کودکان در حین بازی نتیجه ی این کار را به صورت عملی می بینند و برد و باخت را تجربه می کنند و با آن آشنا می شود.

بازی فکری طیف بسیار گسترده ای دارد. بازی فکری کودکان، بازی هوشی نوجوانان و بازی های سرگرمی بزرگسالان در این طیف قرار دارند. بازی فکری برای گروه سنی خاصی نیست و برای تمامی سنین بازی های مختلفی وجود دارد.

اگرچه بخشی از هوش کودک به ژن بستگی دارد اما با توجه به پیشرفت علم می توان به این نتیجه رسید که رشد مغز کودک تا حدود زیادی به تجربیات اولیه کودک و استفاده از اسباب بازی های گوناگون مربوط می شود. نگران نباشید، پرورش و رفتار مثبت با کودکان موجب شکل گیری اتصالات مغز می شود که در نتیجه آن ها به رشد زبان، مهارت های حل مسائل و ضریب هوشی عاطفی کودک و … منجر می شود. مهم تر اینکه سخت تلاش کنید و با به کارگیری حواس کودک و تلفیق آموزش و تفریح بتوانید هوش و توانایی فکری کودک را بهبود ببخشید.

اسباب بازی فکری کودکان

مزایای بازی فکری

ازجمله مزایای بازی فکری که می توان به آن اشاره کرد عباتند از: تقویت حافظه، افزایش سرعت انتقال، افزایش سرعت تفکر، افزایش مهارت های شناختی و مهارت استقلال در تفکر و برنامه ریزی، افزایش سطح تمرکز.

اسباب بازی فکری کودکان

اسباب بازی فکری ـ آموزشی

هیچ نباید از تاثیر اسباب بازی فکری بر روی ذهن کودک غافل شوید و آن را برای کودک به عنوان یک احتیاج دانست. حتما در خرید اسباب بازی های فکری و آموزشی در زمان های مختلف برای کودکان توجه نمایید و مناسب ترین بازی را تهیه کنید. خرید اسباب بازی در هر مدل و هر نمونه ای بر اساس نیاز و سلیقه والدین کودکان صورت می گیرد.

به صورت کلی تولید انواع اسباب بازی های درجه یک و با کیفیت در جهت ارتقا هوش و استعداد کودکان، یک نیاز ضروری در جامعه کودکان می باشد. اسباب بازی فکری کودکان از جمله مهم ترین اسباب بازی هایی است که در میان تولیدکنندگان و برند های معتبر از محبوبیت بالایی برخوردار بوده و توجه بسیاری در تولید را به خود اختصاص داده است. اسباب بازی فکری کودکان این موقعیت را ایجاد می کند تا والدین هوش و استعداد کودکان را بسنجند و بر اساس آن فرمول ادامه راه زندگی را در پیش بگیرند.

اسباب بازی فکری آموزشی محصولی است که تمامی اصول و الگوهای فکری در تولید آن به کار رفته است. امروزه بسیاری از والدین نسبت به خرید بازی های فکری برای کودکان خود توجه خاصی دارند تا در آینده کودکانی خلاق و با استعداد داشته باشند. پس در نتیجه باید اصول و الگوها در انتخاب اسباب بازی فکری مورد توجه قرار گیرد.

اسباب بازی فکری کودکان

اهمیت انتخاب اسباب بازی فکری چیست؟

به راستی چرا باید کودکان بهترین دوران زندگی خود را با معماها و چالش های گوناگون طی کنند. موضوعی که کودکان را در یک چالش نه چندان دشوار وارد می کند. چالش گذراندن اوقات به بهترین شکل و با بهترین نتیجه و کمترین ریسک و همچنین داشتن لحظات شاد و مفرح، هر دو موضوع مورد توجه والدین و کودکان قرار خواهد گرفت. اهمیت انتخاب اسباب بازی فکری در شاخه ها و موضاعات گوناگونی نهفته است. اسباب بازی فکری یک گزینه قطعی برای آماده سازی فکر و ذهن به شمار می آید.

کودکان در هر سنی علاقه مند به بازی های متنوع هستند و تنوع بالای اسباب بازی ها در بازار در رده های سنی مختلف و جنسیت دختر و پسر فراهم آمده است علاوه بر سرگرم کردن کودکان، مفاهیم مهم و آموزنده ای را به دنبال خواهد داشت. همچنین رنگ هایی که در اسباب بازی های پسرانه در نظر گرفته اند نسبت به اسباب بازی های دخترانه متفاوت می باشد.

والدین محترمی که فرزند پسر دارند و قصد خرید بازی های فکری و سرگرم کننده با کیفیت و مناسب روحیه و علاقه فرزند خود را دارند، دقت داشته باشند که پسر بچه ها معمولا دارای روحیه سرشار از انرژی و با نشاط و علاقه مند به بازی های مبارزه ای می باشند. انتخاب اسباب بازی پسرانه فکری مناسب باعث می شود تا کودکان برای سرگرمی رو به بازی های فکری آنلاین و مخرب که عوارض جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت، نروند. همچنین تشویق کردن کودکان به بازی های گروهی موجب پیشرفت مهارت های آنان در همین راستا می گردد.

اسباب بازی فکری کودکان
اسباب بازی فکری کودکان
اسباب بازی فکری کودکان
اسباب بازی فکری کودکان
اسباب بازی فکری کودکان
اسباب بازی فکری کودکان
اسباب بازی فکری کودکان
اسباب بازی فکری کودکان
اسباب بازی فکری کودکان

بازی فکری آنلاین

تب داغ بازی های آنلاین این روزها در میان افراد جامعه بسیار دیده شده می شود. مانند اینکه افراد نمی توانند از رایانه و گوشی هایشان دور شوند. بسیاری از بازی های آنلاین با حضور افراد فراوان از نقاط مختلف جهان در اینترنت انجام می شود. در اکثر بازی ها از هویت فرضی استفاده شده و از هویت واقعی افراد در حال بازی مطلع نمی شوید.

لازم به ذکر است که خطرات مالی پنهانی در دانلود و بازی های برنامکی و بازی در فضای مجازی وجود دارد. افراد شیاد و کلاهبرداری هستند که با برقراری ارتباط به سوء استفاده مالی و اخاذی یا مانند اینها  فعالیت می کنند.

بازی آنلاین فکری

خطرات و آسیب های بازی های فکری آنلاین

  1. آسیب های جسمانی

بنابر گفته های پزشکان به دلیل نگاه کردن مداوم به صفحه نمایش، چشم ها به  شدت تحت فشار نور قرار می گیرد و فرد دچار عارضه می شود. همچنین ثابت ماندن ساعت ها در یک وضعیت، باعث ایجاد مشکل در ناحیه ستون فقرات و استخوان بندی فرد می شود. به علاوه سوزش و سفت شدن گردن، کتف ها و مچ دست را نیز به همراه خواهد داشت. تهوع و سرگیجه در کودکان از عوارض بازی های رایانه ای و آنلاین است.

  1. آسیب های روانی
  • کاهش روابط خانوادگی: با توجه به اینکه زندگی در کشور ما به سمت ماشینی شدن پیش می رود و در برخی خانواده ها، زن و مرد شاغل هستند و یا برخی از مردان بیش از یک شغل دارند، رفته رفته روابط عاطفی و در کنارهم بودن کمتر شده است. اینک برنامه جادویی دیگر نیز به نام بازی های آنلاین اضافه شده و مشکلات را دو چندان کرده است.
  • تقویت حس پرخاشگری: خشونت مهم ترین مشخصه ای است که در طراحی جدیدتر و جذاب تر به استفاده بیش از آن رسیده است. استمرار کودکان بر چنین بازی هایی، کودک را پرخاشگر و جنگ طلب بار می آورد.
  • افت تحصیلی: به دلیل جاذبه های اینگونه بازی ها، بچه ها وقت و انرژی زیادی را صرف آن می کنند و نوعی اعتیاد آور است. همین باعث ایجاد فاصله در پیشرفت ها و موقعیت های دنیای واقعی می شود.
  • گوشه گیری و منزوی بودن: اغلب کودکانی که وقت خود را صرف بازی های رایانه ای می نمایند، درونگرا و در جامعه منزوی و در برقراری روابط عمومی ناتوان می شوند. روحیه گوشه گیری در کودکان سرآغازی برای بروز ناهنجاری های دیگر است.
  • کندی ذهن: اغلب بازی هایی که قدرت دخل و تصرف در آن کمتر است، اعتماد به نفس کودک و نوجوان را در برابر پیشرفت دیگران متزلزل می کند. خانواده ها بیشتر بر این باورند که کودکان در بازی مداخله مداوم دارند، بلکه تنها یک مداخله فکری نبوده و فقط سلول های مغزی را گول می زند تا از نظر حرکتی، کودک فقط چند انگشت را به حرکت در می آورد.

توجه داشته باشید کودک و نوجوان هرچه بیشتر در این مسیر حرکت کند، زندگی فرزندان را محدود کرده و افرادی به جامعه تحویل خواهید داد که سرخورده، افسرده، غیر متحرک و غیر سازنده بوده و ابتکار عمل و خود اتکایی نخواهند داشت. در صورتی که جامعه به افرادی خلاق، مبتکر و متفکر نیاز دارد.

اسباب بازی فکری کودکان

اسباب بازی فکری کودکان