تفنگ اسباب بازی

هیچ محصولی یافت نشد.

تفنگ اسباب بازی

بازی کردن باعث می شود تا ذهن و فکر کودکان شکل گیرد و انرژی دوبرابری داشته باشند. تفنگ یکی از محبوب ترین اسباب بازی ها در میان بچه ها  به خصوص پسرها می باشد. این علاقه به مبارزه و تفنگ بازی تا دوره نوجوانی و جوانی هم با پسر ها باقی می ماند. بچه ها در این بازی های هیجان انگیز با نقش های مختلف پلیس و سرباز آشنا می شوند. در گذشته تفنگ های چوبی برای کودکان ساخته می شد، ولی در حال حاضر تفنگ های پلاستیکی در انواع مختلفی روانه بازار شده است. فروش بالای این نوع از اسباب بازی باعث شده تا کمپانی های بزرگ و کوچک، مدل های مختلفی را تولید کنند. تفنگ های اسباب بازی بسیار شبیه به تفنگ های واقعی ساخته شده اند.

اگر می خواهید یک تفنگ اسباب بازی مناسب برای فرزند خود خرید کنید، راهنمایی زیر را می تواند برای شما مفید باشد.

انواع تفنگ اسباب بازی

تفنگ های آب پاش:

این نوع تفنگ بازی مناسب برای همه سنین می باشد. از جمله اسباب بازی های تابستانی است که برای خنک کردن و آب بازی کردن عالی است. کودکان علاقه بسیاری به این بازی دارند و حداقل یک بار با این اسباب بازی، بازی کرده اند. این نوع از تفنگ ها بی خطر هستند و فقط آبی در مخزن خود دارند را شلیک می کند.

تفنگ موزیکال:

تفنگ موزیکال برای کودکان کوچک ساخته شده و هیچ گونه خطری ندارد و  فقط نور و صدا تولید می کنند. این اسباب بازی از پلاستیک ساخته شده و دارای منبع تغذیه باتری می باشند. این نوع اسباب بازی از تنوع بسیاری برخوردار است.

تفنگ ترقه ای:

اسباب بازی که محبوبیت بالایی در میان نوجوانان دارد و درحال حاضر از تنوع بالایی برخوردار می باشد. به خاطر شباهت زیاد آن با طرح های واقعی مورد استقبال قرار گرفته و مدل هایی نظیر پلیسی، کابویی، کلت، ریفر و ساده را در این دسته تفنگ ها پیدا کرد. این نوع از تفنگ ها با تیرهایی کار می کند که فقط صدا دارد. البته کمی جرقه نیز در قسمت جلویی لوله دارند که در بیشتر مدل های خوب و برند های معروف، سرپوشی در جلوی تفنگ تعبیه شده است که این مشکل را حل می کند.

تفنگ ساچمه ای:

این مدل از اسباب بازی برای کودکان و نوجوانانی که کار کردن با آن را درک می کنند و موارد ایمنی را رعایت می کنند، می باشد. تفنگ ساچمه ای کمی خطرناک است و برای کودکان توصیه نمی شود. این تفنگ ها توسط گلوله های پلاستیکی کوچکی که در خشاب قرار می گیرند، کار می کنند و گلوله را شلیک می کنند.رعایت نکات ایمنی از جمله شلیک نکردن مستقیم به سمت مقابل و اطمینان از خالی بودن آن بعد از استفاده و خالی کردن تفنگ باید دقت و توجه را لازم را مبذول شود.

تفنگ فلزی:

این دسته از تفنگ ها مورد علاقه بسیاری از کودکان و حتی بزرگترها نیز می باشد که در مدل های مختلفی تولید شده است. این سری از دسته تفنگ های ساچمه ای و ترقه ای است و شباهت بی نظیری با تفنگ های اصلی را دارند. یکی از تولیدکنندگان این تفنگ اسباب بازی در جهان، گانهر است.

تفنگ تیر فومی:

این دسته از تفنگ ها نیز با تیر اسفنجی جزء اسباب بازی های بی خطر قرار می گیرد، به همین خاطر برای کودکان کوچک نیز قابل استفاده است و بازی کردن با آن بسیار ساده است. برندهای زیادی این مدل تفنگ را تولید میکنند و فوق العاده ترین این تولیدات، نرف است.

تفنگ لیزری:

امروزه لیزر در میان کودکان و نوجوانان از محبوبیت خاصی برخوردار بوده است. تفنگ های لیزری نیز به تنهایی، منبع سرگرم کننده مهیجی نیست و باید با لوازم های هیجان انگیز مانند کلاه ایمنی و جلیقه های ضد گلوله همراه شود. برای ایجاد یک دنیای واقعی می توان از دستبند و نشان کلانتر نیز در بازی خود اضافه کرد.

تیرکمان نیز از جمله اسباب بازی های محبوب است که در گروه تفنگ ها و اسباب بازی های جنگی می باشد.

تیر کمان معمولی:

این دسته از اسباب بازی دارای مدل های مختلف و در طرح های دخترانه و پسرانه می باشد که اغلب دارای یک کش و تیر هستند و بیشتر تیرهای آن چسبان بوده و قدرت پرتاب مناسبی دارند.

زوبین:

زوبین نوعی تیرکمان است که علاوه بر کمان و کش، یک دسته که ماشه در آن قرار می گیرد، تعبیه شده است و تیر را با قدرت بالایی پرتاب می کند. نحوه بازی به این شکل است که، باید کش را به عقب کشیده و در محل مقرر قرار داده و تیر را در مسیر کش مستحکم کنید. پس از مسلح شدن زوبین و آماده برای شلیک، ماشه را فشار دهید. تفاوت زوبین با تیرکمان در این است که زوبین، پرتاب بهتر و خطرناک تر از تیرکمان را دارد.

قیمت تفنگ اسباب بازی

تفنگ ها قیمت های متفاوتی دارند و عواملی در قیمت گذاری این دسته از اسباب بازی ها دخیل هستند. عبارتند از:

  • برند تفنگ
  • کارایی تفنگ
  • جنس تفنگ

در کل تفنگ اسباب بازی هر چه شباهت بیشتری به تفنگ های واقعی داشته باشد (از نظر ظاهری و کارایی)، گران تر می باشد.

اما در هنگام خرید تفنگ اسباب بازی، دقت داشته باشید که هر نوعی برای کودک شما مناسب نیست. علاوه بر نقش بازی کردن، به تاثیرات مثبت آن نیز توجه نمایید. در نظر داشته باشید که با خرید هوشمندانه و مناسب، می توانید جلوی آسیب ها و خطرات مضر را هم بگیرید.

نکات کلیدی در خرید تفنگ اسباب بازی

در هنگام خرید باید نکاتی را در نظر بگیرید تا از تاثیر اثرات منفی بر روی کودک خود جلوگیری کنید.

سن: بسیار مهم است که سن کودک شما با نوع تفنگ اسباب بازی خریداری شده تناسب داشته باشد.

مدل: در زمان خرید، مدل تفنگ مدنظر را طبق سلیقه ی کودک خود انتخاب کنید، تا کودک بپسندد و با آن بازی کند.

جنس: توجه داشته باشید که جنس تفنگ ممکن است به کودک آسیب برساند، جنس های فلزی از لحاظ برخورد با کودک خطرآفرین بوده و جنس های پلاستیکی باید فاقد BPA باشد تا در اثر تماس دست، به سلامتی آسیب نرساند.

وزن: حتما توان جسمی کودک را در نظر بگیرید، تفنگ های سنگین امکان راحت بازی کردن را از کودک سلب می کند و کودک قادر به بازی و بلند کردن آن نباشد.

اندازه: یکی از مهمترین نکات، اندازه است. چرا که تفنگ های بزرگ به مراتب سنگین بوده و کنترل کردن آن نیز مشکل است. پس حتما متناسب با کودک، اسباب بازی را خریداری کنید.

امکانات اضافی در تفنگ های اسباب بازی مانند: چراغ قوه، دوربین، رنگ بندی، دست بلند و دیگر موارد باعث شده تا طبق سلیقه و روحیات فرزند خود، اسباب بازی را خریداری کنید و لذت بازی کردن را برای کودک خود چندبرابر کنید.