خرید دستگاه پوز و کارت خوان استوک و کارکرده

1 کالا

دستگاه پوز و کارت خوان

آشنایی با دستگاه POS یا کارتخوان

در این مقاله به بررسی و شناخت کامل دستگاه POS و یا دستگاه  کارتخوان می پردازیم.

اکثر مردم به فکر راه اندازی کسب و کار دائم که در آمد بالایی داشته باشد، می باشند. در نتیجه یکی از راه های کسب درآمد بالا و خوب، شناخته شدن برند و داشتن یک فروشگاه معتبر با نامی آشنا در میان مردم است. در این صورت، باعث می شود مردم برای خرید به شما مراجعه کنند. اگر شما نتوانید خدمات خرید و پرداخت راحتی را برای مشتریان فراهم کنید، مطمئنا تمام زحمات شما نابود خواهد شد. در حال حاضر بیشتر مردم با داشتن کارت های اعتباری، بدون اینکه پول نقد جابه جا کنند خرید خود را انجام می دهند. پس انتظار دارند که بتوانند خرید خود را از طریق کارتخوان انجام دهند که این کار بسیار راحت تر است. این مشکل را تنها با خرید یک دستگاه کارتخوان میتوانید حل کنید، حتی در مواقعی که فکر می کنید کسب و کارتان ممکن است در مکان ثابتی نباشد و یا اکثر مواقع، به طور سیار در حال کسب درآمد هستید نیز می توانید از دستگاه کارت خوان سیار استفاده کنید. دستگاه POS سیار با دستگاه کارتخوان های ثابت هیچ تفاوتی از نظر سرعت و کارایی دستگاه ندارد و حتی قیمت کارتخوان سیار با نوع ثابت آن تفاوت چندانی ندارد. در نظر داشته باشید که خرج کردن پول بیشتر در ابتدای کسب و کار، موجب رونق یافتن کار در آینده خواهد شد. امروزه تمامی کسب و کارها اعم از خرده فروش ها نیز، داشتن دستگاه کارتخوان یا POS را برای خود لازم و ضروری می دانند.

دستگاه پوز و کارت خوان

دستگاه POS چیست؟

دستگاه پایانه فروش یا POS (کارتخوان) دستگاهی است که از طریق ارتباط تلفنی یا شبکه ای به سیستم های بانک، امکان انتقال خودکار مبلغ خرید، از حساب خریدار به حساب فروشنده، را فراهم می سازد. دستگاه های پایانه فروش (POS) علاوه بر امکان پرداخت، کاربردهای مختلفی از جمله پر داخت قبوض، اعلام موجودی، انواع شارژ سیم کارت، دریافت صورتحساب، انصراف از خرید و گزارش روزانه است که صاحبان آن را از مزایای خود بهره مند می سازد. دستگاه کارتخوان برای جهان اقتصادی ما شناخته شده است و به عنوان نوعی کاتالیزور در نظام اقتصاد محسوب می شود. انواع دستگاه های POS قابلیت قرائت انواع کارت های هدیه بانکی و اعتباری را دارد.

شرایط و مدارک لازم برای درخواست دستگاه POS چیست؟

درخواست دستگاه کارتخوان نیز همانند دیگر امور اداری، نیازمند طی کردن مراحل قانونی است. دستگاه POS یا دستگاه کارتخوان برای بیشتر کسب و کارها کاربرد موثر دارد، به همین خاطر همه افراد حقیقی و حقوقی می توانند اقدام به درخواست کارتخوان نمایند. این دستگاه را می توانید از بانک های موردنظر و یا از شرکت های معتبر تهیه نمایید.

برای درخواست به صورت فرد حقیقی یا حقوقی باید مدارک شناسایی خود نظیر شناسنامه و کارت ملی، حساب بانکی معتبر، مجوز کسب و کار، اجاره نامه یا سند مالکیت مکان کسب و کپی آن ها را به همراه داشته باشید. پس از ارسال درخواست دستگاه کارتخوان، قرارداد خرید دستگاه برای شما تنظیم می شود.

انواع دستگاه کارتخوان یا دستگاه POS در نحوه ی بستر ارتباطی و کاربرد های آن به شکل زیر می باشد:

دستگاه پوز و کارت خوان

کارتخوان تلفنی (Dialup):

این نوع دستگاه کارتخوان، ساده ترین و معمولی ترین نوع دستگاه بوده که جهت اتصال به شبکه بانک، از طریق خطوط تلفن استفاده می شود. این نوع دستگاه کارتخوان بیشتر در فروشگاه های کوچک با تعداد تراکنش درحد متوسط می باشد که استفاده آن به سادگی از طریق اتصال تلفن فروشگاه به کارتخوان انجام می شود.

دستگاه پوز و کارت خوان

کارتخوان شبکه ای (Lan):

از این نوع دستگاه کارتخوان برای اتصال به شبکه بانکی از اینترنت استفاده می کند. بیشتر در فروشگاه های زنجیره ای، مراکز خرید و فروشگاه هایی که تعداد تراکنش بالایی دارند، استفاده می شوند که از سرعت خوبی برخوردار است.

دستگاه پوز و کارت خوان

کارتخوان بیسیم (GPRS):

برای متصل شدن دستگاه کارتخوان بیسیم به شبکه بانکی، به یک سیم کارت تلفن همراه نیاز است که قابلیت و کارایی ارسال و دریافت داده از طریق اینترنت (GPRS) برروی آن فعال باشد. استفاده از این سری کارتخوان ها محدودیت مکانی ندارد و تحت پوشش اپراتور تلفن همراه، در هر نقطه ای قابل استفاده می باشد.

دستگاه پوز و کارت خوان

کارتخوان بلوتوث:

این مدل از کارتخوان همانند دیگر کارتخوان ها، ارتباط از طریق خط تلفن و یا اینترنت است. با این تفاوت که دستگاه بدون سیم تا شعاع 50 متری فقط امکان حمل دارد. بیشتر در رستوران ها، کافی شاپ و دیگر فروشگاه های کاربرد دارد.

دستگاه پوز و کارت خوان

کارتخوان رایانه ای (PC-Pos):

این دستگاه کارتخوان قابلیت اتصال به سیستم کامپیوتری را داراست. در این صورت، کارایی کارتخوان با دستور از سیستم رایانه ای صورت می گیرد که با صدور فاکتور در نرم افزار حسابداری فروشنده فرمان انجام تراکنش همراه با مبلغ و سایر اطلاعات از سیستم رایانه را به کارتخوان منتقل می کند و دستگاه در صورت موفقیت تراکنش اقدام به چاپ رسید میکند و مبلغ رسید باید از حساب مشتری کسر شده باشد. در همین حین، کارتخوان اطلاعات را در جهت ثبت در نرم افزار حسابداری،برای رایانه ارسال می کند تا بررسی های لازم از عملیات مالی انجام شده به نرم افزار برگردانده شود.

دستگاه پوز و کارت خوان

کارتخوان موبایلی (mPOS):

در واقع مدل پیشرفته تر کارتخوان های GPRS است که در ابعاد کوچک و جیبی که شکل آن شبیه گوشی همراه است و شکاف مخصوص کشیدن کارت را دارند.

دستگاه پوز و کارت خوان

کارتخوان دارای (Wi-Fi):

این مدل از دستگاه، برای اتصال نیازمند Wi-Fi است که در فاصله 30 متری قابل استفاده و به صورت سیار است. دارای باتری بوده و به اتصالات مخابراتی نیازی ندارد.

دستگاه پوز و کارت خوان

کارتخوان سیار:

دستگاه POS سیار از جدیدترین و پرطرفدارترین دستگاه های کارتخوان می باشد. قابل حمل ، کوچک و مناسب کسب و کارهایی که نیاز به جابه جایی دارند و مکان ثابتی ندارند. می باشد.

دستگاه پوز و کارت خوان

کارتخوان اندرویدی:

از مزایای این نوع کارتخوان: مشاهده مانده حساب شخص در انتهای رسید، چاپ رسید به صورت سیار، دریافت وجه از طریق کارتخوان اندرویدی و نمایش صورتحساب شخص و چاپ آن، مدیریت حساب بدهکاران و طلبکاران به صورت سیار و انجام بسیاری از عملیات حسابداری می باشد.

ارائه طرح نحوه بازاریابی کارتخوان، جلوگیری از اشتباهات معمول بازاریان فروش کارتخوان

همیشه فروش، مشکلات خاص را به همراه دارد. زمانی که محصول مورد فروش خود، یک محصول خاص باشد، مشکلات پیچیده تر می شود. دستگاه کارتخوان یا دستگاه POS از آن دسته کالاهایی است که به دقت ویژه ای در بازاریابی و فروش نیاز دارد. انجام دادن تنها یک اشتباه کوچک می تواند شانس خود را برای ارائه کارتخوان از دست بدهید.

دستگاه پوز و کارت خوان

آیا می خواهید به حرفه بازاریابی کارتخوان وارد شوید؟ در ابتدا لازم است قبل از شروع کار خود، 10 اشتباه رایج در بازاریابی کارتخوان را بشناسید.

 1. عدم شناخت بازار هدف

در بازاریابی دستگاه کارتخوان قبل از هر اقدامی ابتدا باید هدف را شناسایی و با دقت کافی آنالیز کنید. نداشتن شناخت دقیق از بازار هدف، هزینه و زمان و انرژی شخص بازاریاب را هدر خواهد داد. این یکی از اشتباهاتی است که اغلب انجام می دهند و بدون اینکه توجه ای به بازارهای هدف و نوع برخورد داشته باشند، کارخود را شروع می کنند. باید در قدم اول از این خطا اجتناب کرد تا در میان بازاریابان POS در ایران، شناخته شده شوید.

 1. خودداری از ارائه جزئیات دستگاه POS

یکی از مهم ترین مواردی که در بازاریابی کارتخوان مهم است، ارائه جزئیات و امکانات دستگاه POS است. با توجه به اینکه رقابت بین شرکت های مختلف عرضه کنندگان کارتخوان وجود دارد، مدیر فروشگاه باید نسبت به دستگاهی که توسط شما ارائه می شود متقاعد شود که از کارتخوان های دیگر بهتر است. یکی از اصلی ترین کارهایی که در عرصه رقابت باید انجام دهید، نمایش و ارائه جزئیات و امکانات دستگاه می باشد. هیچ مورد مثبت و منفی نباید از دید مدیر فروشگاه، پنهان باقی بماند. در صورت روراست بودن با مشتری، زمینه اعتماد و احتمال فروش کارتخوان را به دست آورده اید.

 1. عدم دسترسی به بازاریاب

یکی از خطاهای رایجی که در بازار ایران وجود دارد، این است که بازاریاب کارتخوان به صورت مداوم در دسترس نیستند. مشتری دوست دارد در هر زمان، که تصمیم قطعی خرید کارتخوان را گرفت یا سوالاتی در زمینه دستگاه داشت، بدون اینکه زمان را از دست بدهند، از آن ها جویا شود در غیر اینصورت احتمال فروش دستگاه POS را از دست خواهید داد. این دسترسی تنها به معنی حضور نیست، حتی به صورت غیرحضوری از طریق تلفن یا آنلاین نیز می توانند حضور خود را به خریدار POS نشان دهید.

 1. پیگیری نکردن به روش صحیح

پیگیری بیش ازحد و پیگیری نکردن، هر دو ممکن است بازاریابی دستگاه POS را مختل کند. اگر به صورت مکرر به سراغ فروشگاه هایی که قبلا محصولات خود را ارائه داده اید، بروید ممکن است خاطر آن ها را آزرده سازید. در نتیجه بهتر است با برنامه ریزی به جلو قدم بردارید. با برنامه به افرادی مراجعه کنید که تاکنون دستگاه کارتخوان خریداری نکرده اند و دلیل آن را جویا شوید.

 1. توجه نکردن به امانت داری

از پیش پا افتاده ترین اشتباهات بازاریابان کارتخوان در ایران، توجه نکردن به امانت داری اطلاعات مشتریان می باشد. یک بازاریاب متعهد، از درز اطلاعات مشتریان خود جلوگیری میکند. این امانت داری هم منفعت بازاریاب و هم اعتماد مدیر فروشگاه را دربر خواهد داشت. اگر قرار باشد اطلاعات کسب و کار مشتری خود را در اختیار دیگر بازاریابان مربوطه با کسب وکار قرار دهید، به زودی از چرخه فعالیت خود خارج می شوید.

 1. عدم یک استراتژي هوشمندانه در بازاریابی کارتخوان

نداشتن استراتژی برابر است با شکست خوردن. به همین راحتی! اگر تمایل دارید از این اشتباه دوری کنید در هر دوره از زمان، استراتژی خاصی را پیاده کنید. این استراتژی و راهکار عاقلانه می تواند برنامه ریزی یک گام جدیدی باشد که خیلی گسترده و حرفه ای به آن نگاه کنید. بهترین راه ممکن این است که هر هفته یا دو هفته یکبار، استراتژی قبل خود را ارزیابی کنید و خطاهای آن را مشخص کنید. به این ترتیب می توانید رفته رفته بهترین استراتژی را برای بهبود فروش کارتخوان به انجام رسانید. سعی کنی از افراد با تجربه و موفق مشورت و راهکارهای آن ها را به کار ببرید.

 1. غافل شدن از شبکه های اجتماعی

در حال حاضر شبکه های اجتماعی توانسته به بخش انکار ناپذیر در زندگی مردم تبدیل شده است. ارائه نحوه بازاریابی دستگاه کارتخوان بدون اینکه پتانسیل شبکه های اجتماعی را در نظر بگیرند، متقابلا با شکست مواجه می شود. در صورت پیشی گرفتن از دیگر بازاریاب ها این راهکار را هرگز فراموش نکنید. در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام ،تلگرام و یا حتی لینکدین نیز می توانید بسیاری از صاحبان کسب و کار را پیدا کنید که نیاز به استفاده از دستگاه POS را دارند. در اینجا پیشنهاد می کنیم به جای تبلیغ کردن، از طریق بازاریابی محتوایی در شبکه های اجتماعی وارد عمل شوید. به شیوه ساده روند فعالیت شما به این شکل است که به جای تبلیغات، آموزش بدهید و خصوصیات و کاربرد های دستگاه POS را بگویید. مطمئنا با این روش سریع تر مشتری پیدا خواهید کرد.

 1. مطالعه نکردن

امروزه روش ها و متدهای بازاریابی به روز و پیشرفته می شوند. شاید اطلاعات تخصصی کمتری برای بازاریابی دستگاه POS و یا کارتخوان پیدا کنید، اما با اطلاعات  و شناخت در زمینه بازاریابی می توانید به روند فعالیت فروش کمک کنید. به همین علت سعی کنید به شکل روزانه اطلاعات مقاله های عرضه شده در موضوع بازاریابی کالاها و خدمات را مطالعه نمایید. این گام باعث پیشی گرفتن از رقبای خود می گردد. تنها به این روش محدود نباشید، علاوه بر مطالعه در حوزه فعالیتی یعنی بازاریابی، به مطالعات آزاد نیز بپردازید. اسرار نهفته در مطالعه در شما، قدرت بیان خوبی ایجاد می کند که باعث می شود در حین مذاکره با مشتریان برای فروش کارتخوان به کمکتان بیاید.

 1. پایش نکردن رقبا

از اهم موارد برای موفقیت در فروش کارتخوان، جستوجو کردن رقبا است. از اینکه اطلاعاتی از رقبای خود در حیطه فعالیت خود ندارید، یک اشتباه بزرگ است. تحلیل رقبایی که محصولات مشابه را به فروش می رسانند، کمک بزرگی برای شما محسوب می شود. تلاش و فعالیت رقبا برای شما دیدگاه بهتری از تعداد فروش، نوع استراتژی و گستردگی کار می دهد.

 1. عدم یادداشت تجربیات گذشته

وجود یادداشت هایی از موفقیت ها و شکست ها، و حتی تجربیات بسیار کوچکی که از تعامل با مشتری داشتید، معجزه می کند. چگونگی بازاریابی کارتخوان بسیار روان است. شما باید به دنبال روش اختصاصی خود باشید، این کار تنها یادداشت برداری از تجربیات است، تحلیل آن ها و یافتن راهکاری کامل و حرفه ای امکان پذیر می باشد. تجربیات امروزتان را ممکن است به مرور زمان از یاد ببرید. تا فرصت هست، دست به کار شوید و هرچه اتفاق افتاده را یادداشت کنید و تجربه های خوبتان را پررنگ کنید. این یادداشت ها را هر هفته مرور کنید و در هفته های آینده ار آن استفاده کنید.

به تعدادی از اشتباهات رایج در بازاریابی دستگاه کارتخوان یا POS اشاره کردیم. عدم انجام روش های گفته شده ساده هستند. کافی است که بخواهید از انجام اشتباهات دوری کنید و خیلی راحت فروش دستگاه POS را افزایش دهید.

دستگاه پوز و کارت خوان

موارد امنیتی هنگام استفاده از دستگاه کارتخوان

استفاده از دستگاه کارتخوان و کارت های بانکی جهت پرداخت بهای اجناس خریداری شده در مراکز فروشگاهی، اگرچه امروزه در میان شهروندان از جایگاه خاصی برخوردار است، ولی کارشناسان بر این باورند که هنوز ایرانی ها درصورت استفاده از این دستگاه با استانداردهای بین المللی نیازمند اطلاعات بالا هستند.

بسیاری شهروندان چه بسا فروشگاه های کوچک و بزرگ، به وجود دستگاه POS عادت کرده اند. این دستگاه ها در ابتدا با استقبال گرمی مواجه نشد ولی رفته رفته توانست جای خود را پیدا کند. حتی در سوپر مارکت های کوچک نیز شاهد استفاده از دستگاه POS هستیم، به واسطه POS شهروندان توانسته اند از دغدغه های حمل پول و اسکناس در امان باشند و مبلغ را با کارت بانکی به صورت الکترونیکی پرداخت می کند.

پایانه های فروش (point of sale) در مجموعه سخت افزارهای بانکی و سیستم های پرداخت، دستگاه هایی هستند که بطور چشم گیری قابل استفاده هستند. برخلاف برخی از سخت افزارهای بانکی که هزینه ی بالایی در نصب و راه اندازی اولیه و همچنین هزینه تعمیر و نگهداری بالایی دارند، در مقابل پایانه های فروش با هزینه پایین و بسیار راحت در مکان های زیادی قابل استفاده می باشد. در صورت استفاده از دستگاه کارتخوان، سرعت امنیت نقل و انتقال پول و همچنین حذف فیزیکی پول را در تراکنش های مالی افزایش داده است.

دستگاه پوز و کارت خوان

شرکت های ارائه دهنده  دستگاه کارتخوان در ایران:

آسان پرداخت، به پرداخت، پککو، سامان کیش، ایران کیش، فناب، پاسارگاد، فن آوا کارت، امید سپه

شرکت های مشهور در ساخت دستگاه کارتخوان در سطح جهان:

وریفون، انجنیکو، پکس، اسپایر، کاستل و بایتل

مزایای استفاده از دستگاه کارتخوان

دستگاه های POS و یا کارتخوان نقش آنالیزور را در نظام اقتصادی ایفا می کند. عملیات نقل و انتقال پول با استفاده از دستگاه های POS سریع تر شده اند و باعث شده گردش مالی در سیستم بانکداری کشور بیشتر شود. با بوجود آمدن دستگاه کارتخوان، پول نقد کمتر در دسترس مردم قرار گرفته، و در عوض باعث شده که سرمایه نقدی بیشتر در حساب های بانکی انباشته شود که این امر نقش مهمی در سرمایه گذاری بانکی و پیشرفت کشور دارد. در صورت استفاده از دستگاه کارتخوان، ضریب امنیتی بالا میرود. علاوه بر این که اصل پول در حساب بانکی شخصی خود قرار می گیرد، از شر سارقان و دزدان نیز در امان خواهید ماند. امکان از بین رفتن پول در صورت انجام تراکنش ها، وجود ندارد.حتی اگر عملیات به صورت ناموفق انجام شود، وجه موردنظر به حساب شما باز می گردد. یکی از انواع دستگاه کارتخوان، دستگاه کارتخوان سیار است و قابلیت استفاده در همه مکان ها را دارد که این ویژگی جذاب آن، بیشتر مشاغل را مجذوب خود کرده و رونق زیادی داده است. این دستگاه باعث شده تا عملیات خرید و فروش با آسانی انجام گیرد که در مقابل هیچ کارمزدی را از دارندگان کارت بانکی کسر نمی کند، که خرید با کارت بانکی یک نقطه مثبت است. سالانه مبلغ هنگفتی صرف چاپ و نگهداری اسکناس می شود،که با استفاده از کارتخوان توانسته نقش مهمی در کاهش هزینه ها داشته باشد. کارتخوان ها به شکل قابل حمل بوده و عملیات بانک را به شکل ساده انجام می دهند. دیگر نیازی به مراجعه ی بانکی، برای پرداخت قبوض و دریافت موجودی را نخواهید داشت.

از دیگر مزایای دستگاه کارتخوان، گرفتن تراکنش ها و دریافت موجودی در طول روز می باشد. که این خود سبب بالا رفتن دقت کار و امکان پیگیری سریع را ایجاد می کند.

تفاوت دستگاه کارتخوان اصلی و تقلبی

از جمله اقداماتی که کلاهبرداران در این زمینه به کار می گیرند، دستگاه POS یا کارتخوان مشابه به نسخه اصلی را تولید می کنند که در دستگاه های تقلبی تولید شده، علاوه بر کسر شدن پول از حسابتان، اطلاعات بانکی شما نیز هک می شودو این کار باعث می شود تا به راحتی از کارت شما سوء استفاده کنند.

روش های تشخیص کارتخوان تقلبی

*فرو رفتن بیش از حد کارت در دستگاه کارتخوان

در دستگاه POS اصلی، وقتی کارت را وارد می کنید، حدود دو بند انگشت از کارت خارج از دستگاه باقی می ماند، در صورتی که کارت در دستگاه بیشتر فرو رود، قطعا دستگاه تقلبی است و از گفتن رمز خودداری کنید تا اطلاعات شما به دست متقلبان نیفتد.

*گشاد بودن زبانه

در مدل های تقلبی  و جعلی دستگاه، زبانه کنار POS که به عنوان نگهدارنده طراحی شده است، حدود یک بند انگشت گشادتر و باز بوده. ولی در مدل های اصلی، زبانه کمتر از یک بند انگشت است.در صورت مشاهده این وضعیت از خرید خود منصرف شوید و آن را به سازمان های مربوطه گزارش دهید تا اشخاصی که با اطمینان خرید می کنند، به دام آن ها اسیر نشوند.

*صفحه کلید سفت و سخت

دستگاه کارتخوان دارای دکمه های نرم هستند و به راحتی می توانید رمز کارت خود را وارد کنید. اما دستگاه های POS تقلبی این قابلیت را ندارد و با خواندن اطلاعات پنهان کارت بانکی شما و همچنین افارد متقلب با رمزی که در دست دارند، می توانند کارت جدیدی همانند کارت شما را صادر کنند و به راحتی از آن استفاده کنند. با این وجود هرگز رمز کارت را عنوان نکنید و خود رمز را وارد نمایید.

*نبود چراغ های چشمک زن

یکی از ویژگی های دستگاه کارتخوان، نداشتن چراغ LED چشمک زن است که در بیشتر دستگاه های POS وجود دارد. در غیر این صورت از خرید خودداری نمایید.

دستگاه پوز و کارت خوان

مدیریت تولید دستگاه کارتخوان استوک و کارکرده

همواره دستگاه های مختلف POS بانکی، قیمت های مناسب در حد متوسط و رو به بالا را دارند. در این صورت بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا از مدل های دست دوم این دستگاه ها استفاده کنند. نماینده توزیع دستگاه POS استوک و دست دوم در کشور، مدل هایی از دستگاه کارتخوان کارکرده را که همچنان دارای کیفیت اولیه می باشند را برای فروش به بازار ارائه می دهند.

فروشندگانی که فعالیت خود را تازه شروع کردند، در جهت کاهش هزینه های جانبی در سرمایه گذاری اولیه، تلاش می کنند از دستگاه های POS کارکرده و دست دوم خریداری می کنند تا از هزینه های مازاد در کسب و کار صرفه جویی کنند.

اغلب دستگاه های کارتخوان استوک و دست دوم از کشورهای ترکیه و هند وارد ایران می شوند که معمولا این دستگاه ها بدون برند هستند و پول های بسیار زیادی بدون رسیدگی و نظارت جابه جا می شوند.

به گفته کارشناسان، دستگاه های POS به دلیل ارتباط داشتن با سیستم بانکی، قابل ردیابی هستند و همین امر باعث می شود تا عرصه را برای دلالان و فعالیت های سیاه مانند پولشویی را تنگ تر کند. اما در جهت دیگر این دستگاه ها امکان سرپوشی این فعالیت ها را میتواند فراهم کند.

از متقاضیان دستگاه های کارتخوان خواسته شده در صورت استفاده نکردن و یا حتی سرقت، موضوع را به شرکت ها اعلام کنند، درصورتی که برخی افراد دست به خرید و فروش آن می زنند و اصنافی که بیشتر از یک دستگاه POS دریافت کرده اند، آن ها را به مشاغل کاذب می فروشند.

بازار دستگاه های استوک چنان گرم است که گاهی دلالان با مراجعه مستقیم با بانک ها و شرکت ها و ادارات … و فروشندگان رده پایین اقدام به خرید دستگاه کارتخوان دست دوم و کارکرده در کشورهای پیشرفته کرده و آن ها را به عنوان دستگاه استوک با قیمت بالا می فروشند. در نتیجه این دستگاه به مرور استفاده مصرف کنندگان، موجب نارضایتی آنان می شود.

گاهی بخاطر آگاهی نداشتن خریداران یک دستگاه POS کارکرده در کشورمان که استفاده زیادی از دستگاه شده است را با نام دستگاه استوک می فروشد و طبیعی است که خریدار ناراضی و متضرر خواهد بود.

چرا استوک!؟

دستگاه استوک نسبت دستگاه دست دوم که، کارکرد فراوانی داشته و کارایی چندانی ندارد و تحت عنوان دستگاه استوک وارد بازار شده است تفاوت بسیاری دارد. درحال حاضر به علت نوسانات قیمت ارز در ایران فروش دستگاه استوک و دست دوم بسیار داغ است.

از طرفی دستگاه کارتخوان استوک با نمونه آکبند آن، تفاوتی در کارایی و کیفیت نداشته و تنها قیمت مناسب تری دارند. این باعث شده تا افراد در ازای پرداخت کم تری دستگاه مورد نظر را خریداری کنند.

چگونه میتوان یک دستگاه استوک واقعی را دستگاه کارکرده در ایران را تشخیص دهیم؟

 1. سعی کنید دستگاه هایی که تازه استوک شده اند را بخرید. در واقع با خرید یک دستگاه کارتخوان تازه استوک شده فرصت را از دلالان درجه دو میگیرید. دستگاه های تازه استوک شده معمولا توسط شرکت های بزرگ خریداری می شود. اکنون دستگاه های درجه دوم آن هم در بازار اروپایی موجود نیست. کارتخوان کارکرده نیز در ایران کم است.
 2. هرگز از همکار و همصنف خود دستگاه کارتخوان دست دوم خریداری نکنید حتی اگر ظاهر تمیزی داشته باشد و فروشنده به تعریف و علت فروش به شما روی آورده باشد. عادت شایعی که بسیاری از صاحبان دستگاه های POS دارند، با ترفند و تجربه ای که دارند، دستگاه کارتخوان استوک خریداری می کنند و پس از مدتی کار با دستگاه، آن را با قیمتی بالاتر می فروشند و چندین برابر سود می کند.
 3. دستگاه POS استوک را از شرکت های معتبر خریداری کنید چراکه شرکت از فروش دستگاه های POS بسیار کارکرده و معیوب خودداری می کند. چون به نفع آینده و رفاه شرکت و فکر از دست ندادن مشتری خوب است. همچنین توسعه کار و پیشرفت در خریدار باعث میشود تا دستگاه بیشتری از شرکت خریداری نماید. توصیه می شود فقط و فقط مراقب قیمت خرید باشید.

قیمت دستگاه POS دست دوم یکی از مهم ترین عامل موثر در انتخاب دستگاه POS می باشد. باید این نکته را هم در نظر داشت که قیمت دستگاه POS استوک در ایران با مقایسه آن در مدل های خارجی استوک از قیمت مناسب تری برخوردار است.

امتیازات اضافی دستگاه کارتخوان

دستگاه های کارتخوان یا POS علاوه بر امکان پرداخت، عملکردهای مختلفی دارند.از قبیل :

پرداخت قبوض

شارژ سیم کارت

اعلام موجودی

دریافت صورت حساب

امکان انصراف از خرید

گزارش روزانه

در هنگام خرید دستگاه POS به چه نکاتی باید توجه نمایید:

 1. دارای ابعاد و وزن قابل استفاده ای باشد.
 2. توانایی قابلیت اتصال دستگاه به همه حساب های بانکی.
 3. به ظرفیت باتری و چگونگی نگهداری از دستگاه، اهمیت دهید.
 4. قابلیت اتصال به چند حساب بانکی به طور همزمان را داشته باشد.
 5. قابلیت اتصال به اینترنت همراه، به خصوص پشتیبانی از اینترنت نسل چهارم.

از بهترین دستگاه POS موجود در ایران  میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. آسان پرداخت پرشین
 2. به پرداخت ملت
 3. الکترونیک کارت دماوند

در میان مدل های مختلف دستگاه POS خارجی، بهترین آن ها برند pax می باشد.

دستگاه POS بانکی چیست؟

یک پایانه فروشگاهی است که به بانک متصل بوده و مسئولیت سختی را به عهده دارد. POS بانکی یک صندوق پیشرفته که در آن، سیستم رایانه با یک مانیتور کوچکی است که فاکتور را باجزییات خرید برای مشتری صادر می کند.

با کاربردهای POS بانکی بیشتر آشنا شوید:

 1. امکان کنترل تفکیکی و متمرکز صندوق های POS بانکی از طریق سرپرست
 2. کنترل خروجی های صندوق
 3. گرفتن گزارش های کنترلی صندوق
 4. گرفتن فروش واقعی روزانه و همچنین گزارش کم فروش ترین و پر فروش ترین کالاها
 5. کنترل کالاهای ارسالی و دریافتی به تفکیک گیرندگان و تامین کنندگان
 6. گرفتن گزارش موجودی کالاها و گزارش کاردکس کالاها
 7. صرفه جویی در هزینه
 8. امکان ردیابی عملیات تدارکاتی و عملیاتی
 9. نگهداری اطلاعات میزان فروش و خدمات و …
 10. نگهداری اطلاعات درخصوص تنظیم برنامه ها، بودجه بندی، تامین مالی و تصمیم گیری ها

دستگاه پوز و کارت خوان

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها