مینی کیس استوک

1 کالا

در این مقاله قصد داریم از رایانه های کوچک یا مینی کامپیوتر ها و کیس های کوچک یا مینی کیس ها کسب کنیم. در سال های اخیر افرادی که برای شرکت یا کارخانه و کافی نت ملزم به استفاده از کیس های رایانه ای شده اند، شاید به مشکلاتی همچون کمبود فضا برخورد داشته اند. در صورتی که نیاز به تعمیر و انتقال آن به جایی دیگر می شد کار را سخت تر می کرد.

مینی کیس چیست؟

یکی از مشکلاتی که کامپیوتر ها از آن برخوردارند، مصرف بالای انرژی است. در جهت پیشرفت تکنولوژی، پژوهشگران توانسته اند راه کارهایی را ارائه دهند تا مشکلات را حل کنند. در این زمینه توانسته اند واحد پردازش مرکزی CPUهایی را طراحی کنند و مقدار زیادی در مصرف انرژی صرفه جویی کنند و در کنار آن عملکرد مینی کامپیوتر ها را ارتقا بخشیدند. کیس های کوچک به اندازه یک هارد اکسترنال را دارا بوده که در اصطلاح به این کیس ها Mini Computer گفته می شود که در برخی کشورها به آن نت تاپ هم می گویند.

اکثر افراد در هنگام خرید با توجه به بودجه مورد نظرشان، سعی می کنند برترین سیستم را سفارش می دهند. انتخاب یک سیستم خوب با بهترین قطعات و کارایی بالا از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اغلب افراد از کامپیوتر خود، برای انجام کارهای روزمره و عادی استفاده می کنند. مانند تماشای فیلم، گوش دادن به موسیقی، وب گردی و کار با نرم افزار های Office. همین امر باعث شده تا درصد بالایی از منابع سخت افزاری بدون استفاده بماند. یکی از راهیکی از راه های جلوگیری، استفاده از مینی کامپیوتر است. در شکل زیر نمونه ای از یک مینی کامپیوتر را مشاهده می کنید.

مینی کیس استوک

چرا استفاده از مینی PC؟

مینی پی سی یا مینی کامپیوتر ترکیبی از فرآیند قدرت و کارایی بهنگام و هماهنگی قطعات است. که باعث شده تا راندمان کار را برای استفاده کاربر توسط کمپانی سازنده فراهم آورده است. این مینی پی سی ها دارای ابعاد بسیار کوچک و مصرف انرژی پایین و اشغال فضای کمتر محیط در دسترس کاربران قرار گرفته است. در راستای کاهش هزینه های مصرف برق، هزینه تعمیر و نگهداری این کامپیوتر ها نسبت به کامپیوتر های شخصی و ال این وان ها راحتتر می باشد. لازم به ذکر است نصب و راه اندازی مینی پی سی و جایگذاری رم و هارد در مدت زمان کمتر از 5 دقیقه صورت می گیرد. قابلیت به کارگیری حافظه پر سرعت مانند SSD و حافظه M2 ،دارای پورت های مختلف و پشتیبانی چند مانیتور، نشان دهنده یک محصول قدرتمند و فوق العاده کارا در دنیای تکنولوژی است. با توجه به کاربرد های برخی مدل ها امکان اتصال این مینی پی سی به پشت مانیتور را دارد.

10سوال رایج در هنگام خرید و استفاده از مینی پیسی

 1. مزایای مینی پیسی نسبت به دیگر کامپیوتر ها در چیست؟

دارای حجم بسیار کم، وزن 950 گرم، قابلیت اتصال به مانیتور.

مصرف برق 10 تا 15 وات در حالت عادی، و در حالت حداکثر 40 وات.

دارای کارکرد مداوم و شبانه روزی

بی صدا

عدم نیاز به نگهداری خاص

کاربرد های جدید

طول عمر بسیار مفید

مخفی سازی

ایجاد فضایی مهندسی و شکیل

و همچنین قابلیت فروش پس از چند سال و با قیمت به روز

 1. دلیل گرمای بدنه مینی پیسی در زمان کار چیست؟

CPU در مینی پیسی به دلیل استفاده از تکنولوژی 14 نانومتری، باعث مصرف بسیار کم انرژی می باشد. به همین خاطر باعث کاهش میزان حرارت در قسمت کیس می شود. خنک کردن کامپیوتر بستگی به نوع مینی پیسی از این سه سامانه را دارد:

*هیت سینگ و هوای خنک

*فن و هیت سینک

*رادیات مسی ( پایپ و فن)

با توجه به توضیحات ذکر شده موجب می شود که بدنه بیرونی مینی پیسی که وظیفه انتقال دما را به عهده دارد تا حدودی گرم می شود (مخصوصا سمت CPU و پایه های گرافیک).از نظر فنی، یک ویژگی مثبت برای تبادل گرما به شمار می آید و بر روی کارایی سیستم تاثیری ندارد. در ضمن توجه داشته باشید حدالمقدور برای اینکه گردش هوا به صورت استاندارد جریان داشته باشد، دستگاه را بر پایه یا براکت به کل ایستاده قرار دهید و دقت داشته باشد تا منافذ ورود و خروج مینی پیسی با دیوار یا شی گرفته نشده باشد.

 1. مینی کامپیوتر ها با توجه به وزن پایین و حجم کمی از ویژگی مثبتی برخوردارند، در صورت اثابت ضربه و یا افتادن چه اتفاقی برای دستگاه می افتد؟

مینی پیسی ها طبق دو حالت مورد استفاده قرار میگیرند، اتصال به پشت به مانیتور و قرارگیری بر پایه. زمانی که مینی پیسی به پشت مانیتود متصل است، احتمال افتادن آن بر روی زمین غیر ممکن می باشد. و  در زمان قرار گرفتن بر روی پایه نیز به دلیل برقراری اتصالاتی از قبیل کابل برق، موس، کیبورد و مانیتور باتوجه به وزن پایینی که دارند شدت برخورد با زمین در عمل متفاوت بوده و در صورت اثابت ضربه به دستگاه به دلیل برخورد فیزیکی و برخورد با زمین از دسته موارد پیش بینی نشده هستند.

اگر بنا به دلیلی مینی پیسی به زمین برخورد کند، به خاطر نگهدارنده های بالشتکی در داخل و جداره فشرده پلاستیکی در خارج سیستم، احتمال ضرب دیدن قطعات به حداقل می رسد.

 1. چه راهکاری برای جلوگیری از سرقت مینی پیسی پیشنهاد می شود؟

جلوگیری از سرقت و جابجایی مینی پیسی ها بیشتر نیاز به یک رویکرد فرهنگی خواهد داشت.

برای جلوگیری از سرقت و ثابت بودن مینی پی سی، کافی است سیستم را بر روی پنل فلزی که در بسته بندی محصول بوده قرار دهید و سپس پنل را به پشت مانیتور و یا میز پیچ کنید.

همچنین می توانید از قابلیت LOCK موجود در بدنه مینی پی سی استفاده کنید و سیستم را در جای انتخابی خود قفل نمایید.

همچنین به دلیل داشتن حجم کم مینی کامپیوتر ها می توانید در گاو صندوق و هر جای امنی که در نظر دارید، قرار دهید  و یا از سیستم هایی نظیر RFID استفاده کنید.

به دلیل دارا بودن ابعاد کوچک  مینی پی سی ها، از تکنیک مخفی سازی می توان استفاده نمود تا از قرار گرفتن در معرض دید جلوگیری کرد.

 1. آیا امکان استفاده از مینی کامپیوتر به صورت دائم و سخت وجود دارد؟

کارشناسان تلاش کردند تا قطعات مینی پی سی را همگون و سازگار در کنار هم مستقر نمایند و پس از ارزیابی و بررسی فراوان دستگاهی را تولید کردند که:

*در جهت کاهش مصرف برق، گرما و حرارت موضعی ایجاد نمی کند.

*عدم تولید حرارت بالا، سیستم خنک کننده آن جذب گرد و غبار را کاهش داده است.

*وجود بدنه آلومینیومی آن

*جایگزین کردن پاور با آداپتور

در همین راستا باعث می شود تا آسیبی به سیستم وارد نشود و کارایی به صورت دائم و شبانه روزی را فراهم کرده است.

 1. قیمت مینی کامپیوتر ها نسبت به کامپیوتر های دیگر چه تفاوتی دارد؟

قیمت مینی پیسی برگرفته از تنوع کیفیت، گارانتی و قیمت های متفاوت اجناس به صورت نسبی می باشد، عده ای از افراد قیمت سیستم ها را مساوی یا کمتر، و برخی دیگر بالاتر کامپیوتر های رومیزی می دانند. با توجه به ویژگی و مزیت های مینی پی سی ها می توان گفت که مینی PC ها برتر از سیستم های دیگر و دارای سیستمی کارآمد و مقرون به صرفه و دل نشین می باشد.

 1. بعد از اتمام گارانتی، وضعیت خدمات مینی PC به صورت می باشد؟

مینی پیسی سولمیت دارای دو سال گارانتی تعمیر و تعویض بوده و با ثبت نام در سایت امکان تمدید گارانتی تا سه سال می باشد. بعد از اتمام انقضاء گارانتی، تعمیر و تعویض مینی PCها دارای خدمات پس از فروش می باشند.

 1. مینی PCها چه مدت عمر مفید دارند؟

-دارای عمرمفید دوبرابری (185000 ساعت) نسبت به کامپیوترهای معمولی می باشد.

*در مینی پیسی خرابی توسط عوامل محیطی مانند گرد و غبار وجود ندارد.

*خرابی های ناشی از حرارت موضعی در CPU وجود ندارد.

*قابل تبدیل بودن پاور به آداپتور از نوسانات برق جلوگیری می کند.

*ترکیدگی در خازن و مقاومت وجود ندارد.

-از طرفی کارایی راحت نت تاپ پیسی در شرایط سخت، موجب افزایش طول عمر بیشتر آن ها در محیط های معمولی شده است.

 1. آیا مینی پی سی تمام سیستم عامل ها و نرم افزار ها را پشتیبانی می کند؟

متفاوت نبودن مینی پی سی نسبت به یک کامپیوتر معمولی، قابلیت نصب همه نرم افزارها و سیستم عامل ها (Android , 10 , 2003 , 8.1 , 7 , Linux) می باشد.

 1. آیا امکان انجام کارهای گرافیکی و بازی بر مینی PC وجود دارد؟

*توانایی نصب انواع نرم افزارهای گرافیکی و محاسباتی وجود دارد و در حد حرفه ای کارایی دارد.

*اگر نیاز به سیستمی دارید که دارای 2گیگ گرافیک اختصاصی باشد. موضوع را با کارشناس فروش در میان گذاشته تا بهترین گزینه را برای شما پیشنهاد دهند.

*در زمینه پردازنده (CPU) هیچگونه محدودیتی وجود ندارد.

مینی کیس یا کیس کوچک

مینی کیس ها از پر کاربرد ترین کیس ها در محیط خانگی می باشند.مینی کیس ها در واقع همان کیس های عادی هستند، تنها با این تفاوت که در ابعاد کوچک تر طراحی و تولید شده اند. مینی کیس ها در مدل های مختلف دارای مشخصه های مختلفی نیز هستند که که خود ویژگی خاصی را نشان می دهد. برای مثال بیشترین کاربرد از سیستم های خانگی استفاده از اینترنت است. مینی کیس ها مجهز به درگاه  اتصال اینترنت با سرعت بالایی می باشند و قابلیت اتصال بدون سیم Wi-Fi را هم دارند.

همچنین مینی کیس ها می توانند نقش یک سینمای خانواده قوی را بازی کند. به این شکل که اکثر این دستگاه ها دارای درگاه های خروجی تصویر از قبیل: DVI و HDMI و Display Port می باشند که میتوانند تصویری با بالاترین کیفیت را ارائه دهند. در حقیقت خروجی صدای این دستگاه ها آنچنان قوی نیستند و قابلیت اتصال بلندگوهای 7.1 کاناله را ندارد، اما قابلیت پخش صدای 4.1 کاناله را در سطح قابل قبولی دارند.

مینی کیس ها همچنین قابلیت هوشمند سازی تلویزیون ها را دارا می باشند. در حال حاضر مینی کیس های اندرویدی نیز سبب شده تا انواع بازی های قابل نصب در تلویزیون های عریض، راهکار مناسبی را برای کابران علاقه مند به بازی را تحت پوشش خود گیرد.

تفاوت کیس مینی و کیس بزرگ

در حقیقت مهم ترین مشخصه یک کیس کامپیوتر وابسته به نیاز کاربر است و تفاوت مهم و چشمگیر آن در ابعاد است که باز به نیاز کابر مربوط می شود. در کیس های بزرگ به راحتی امکان اضافه کردن چند هارد در آن وجود دارد، اما مینی کیس ها به دلیل ابعاد کوچک این امکان را ندارد.قیمت مینی کیس نسبت به کیس های عادی در قبال قابلیت ها و ویژگی های منحصر، مقرون به صرفه می باشند.

همچنین در مینی کیس ها کاربر می تواند از گرافیک های متناسب با مدل کیس استفاده کند، ولی کیس های عادی چنین محدودیتی را ندارد.

در نهایت ویژگی بارز مینی کیس ها، باعث شده این محصول با ابعاد کوچک و اشغال فضای کمتری طرفداران زیادی را برای خود داشته باشد.

مزایای مینی کیس ها

 • طول عمر مفید
 • مصرف کم انرژی
 • پشتیبانی از تمام سیستم عامل ها

از جمله معایب این مینی کیس ها، قابلیت ارتقای کمتری داشته. باید در نظر داشت که امکان ارتقا رم، هارد، سی پی یو و … وجود دارد، اما به دلیل کمبود فضا در مینی کیس ها نمی توانید از هر نوع قطعه ای استفاده کنید.

پاور مینی کیس

یکی از قطعات کیس مینی که از جهات مختلف، بیشترین فشار را تحمل می کند. پاور مینی کیس یا منبع تغذیه است. که تنها راه ارتباطی برای تبدیل ولتاژ انرژی به اجزای مختلف یک سیستم می باشد. در همین جهت پاور باید با تمام نوسانات انرژی به نحوی کنترل کند که این نوسانات به دیگر اجزا منتقل نشود. در صورت عدم وجود Power Conditioner در مدار، کار برای پاور مینی کیس بسیار سخت تر خواهد بود.

در پاور های ضعیف با سطح کیفیت پایین، بخش هایی که آسیب پذیرند خازن های الکترولیتی و فن خنک کننده می باشد.

مینی کیس استوک

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی، سیستم های کامپیوتری نیز با افزایش قیمت روبرو می شوند. روند افزایش قیمت باعث شده تا خرید مینی کیس های استوک نسبت به آکبند آن در اولویت بیشتری قرار گیرند.

آیا خرید کیس مینی استوک می تواند یک ایده خوبی باشد؟

مزایای مینی کیس استوک

قطعات مینی کیس استوک و دست دوم تقریبا جدید و بدون استهلاک و قابل استفاده می باشند. مینی کیس ها از دوام و کیفیت بالایی ساخته شده اند که به شکل غیر قابل توجهی عمر طولانی دارند.

 1. پرداخت هزینه کمتر

یکی از آشکارترین مزیت خرید مینی کیس استوک، پرداخت هزینه کمتر است. به دلایل مختلف مسائل اقتصادی بیشتر افراد به دنبال راهی برای خرید و پس انداز پول هستند. خرید یک مینی کیس استوک مطمئنا شما را در پرداخت هزینه های مازاد در یک محصول نو را بیشتر راضی خواهد نمود. چرا که بسیاری از کیس های مینی استوک قبلا نرم افزارهای گران قیمت و یا آنتی ویروس بر روی آن بوده است.

 1. اصل بودن قطعات استفاده شده

از دیگر مزیت های استفاده از مینی کیس دست دوم نسب به سایر محصولات موجود در بازار به دست فروشندگان اسمبل می شوند به این شکل است که تمامی قطعات استفاده شده در مینی کیس اصل بوده و همه با هم سازگار هستند که منجر به افزایش سرعت، کارایی مفید و راندمان بالا در این کیس مینی استوک می شود.

در مینی کیس دست دوم در صورت نیاز به ارتقا دادن، تلاش بر این بوده تا قطعاتی مانند رم، کارت گرافیک، هارد دیسک و … از مرغوب ترین و اصلی ترین کالاهای موجود استفاده شده است

 1. عدم آسیب به محیط زیست

خرید مینی کیس دست دوم و یا استوک مزایای زیست محیطی بالایی را به دنبال خواهد داشت. فرهنگ مصرف سالیانه خسارت های جبران ناپذیری به محیط زیست در قالب زباله های الکترونیکی وارد می کند. خرید کیس مینی دست دوم باعث کاهش میزان دفن زباله های الکترونیکی  می شود.

با توجه به اینکه ابزارهای استوک از هزینه های کمتری برخوردارند، همچنین در نظر داشته باشید از برند خوب و محبوب جهان باشد. این نکته را متذکر شوید که چرا به دستگاه جدیدی نیاز دارید.